co me zaujalo

Za ženskou nadváhu mohou i šampóny na vlasy

12. července 2011 v 23:54 | Mrs.Lissa

Za ženskou nadváhu mohou i šampóny na vlasy

Možná si myslíte, že je to jen hloupý vtip, nicméně američtí vědci jsou skutečně přesvědčeni, že lidskou váhu mohou ovlivnit nejrůznější šampóny na vlasy i mýdla, tedy lépe řečeno chemikálie v nich obsažené.

Podle lékařů z Mount Sinai Medical Center v New Yorku ftaláty obsažené v 70 % šampónů, mýdel a další kosmetiky lze považovat za tzv. endokrinní disruptory (syntetické látky zasahující do endokrinních dějů a regulací, které mnozí vědci obviňují z karcinogenního či neurotoxického vlivu na lidský organismus), a je dobré se jim raději vyhnout. Tedy přestat tyto výrobky kupovat.
Jejich výzkum jen ověřil předchozí zjištění jiných vědců, že chemikálie mohou způsobit poškození systému, jenž přirozeně řídí tělesnou hmotnost. Jde o to, že endokrinní disruptory mohou napodobovat účinky hormonů a ovlivňovat tak výkon žláz s vnitřní sekrecí, které hormony produkují.
Vědci také varují před Bisfenolem A - látkou přítomnou v mnoha nádobách na potraviny či vodu, včetně kojeneckých lahví.

Tajemné chemické kalorie

Pediatrička Maida Galvezová, která se podílela na studii 330 dětí z východního Harlemu (čtvrti v New Yorku) zaznamenala vliv těchto endokrinních disruptorů na poměr mezi velikostí hrudníku a váhou dítěte. Podle ní, pokud vědci zjistí přesnou souvislost mezi těmito látkami a růstem či celkovým lidským vývojem, bude snazší nalézt řešení, jak se těmto látkám vyhnout.
Vědci z University of Stirling ve Skotsku dokonce Bisfenol A a ftaláty nazývají chemickými kaloriemi. Podle nich za vysoký počet obézních lidí ve světě může právě používání syntetických organických i anorganických chemikálií.
V každém případě většina vědců z celého světa se shodla na tom, že výzkum vlivu endokrinních disruptorů na obezitu je pouze ve svých začátcích.
zdroj:Novinky

Potvory mají ty nejlepší chlapy! Proč?

12. července 2011 v 22:47 | Mrs.Lissa

Znáte to všechny. Jsou krásné, starají se jen o sebe, ale chlapi se můžou rozkrájet by si jich všimly. Prostě potvory. Jak je možné, že mají ty nejlepší chlapy, kde dělají ty hodné holky chybu?


Říkáte si: Jak je to možné? Já kolem něj skáču, udělám vše, co chce, on a rodina jsou pro mě vším. A v tom je právě ten problém.

Co dělá potvoru potvorou

Poznáte je na první pohled. Na ulici vykračují s hrdě vztyčenou hlavou, jsou sexy, přitažlivé, otáčejí se za nimi muži, ale všimnou si jich i ženy. Pozor, nemusí být vždy nejkrásnější, ale… milují samy sebe. Nenechte se mýlit jejich vzhledem. Potvory bývají velmi chytré nebo aspoň vychytralé.
Umějí s lidmi, především s muži, velmi dobře manipulovat. Dalším jejich znakem je, že nemají kamarádky. Nepotřebují je, muži se mohou přetrhnout, aby jim pomohli. Pokud se potřebují přestěhovat, stačí zalovit v seznamu čísel v mobilním telefonu, a pokud na kterékoliv zavolají, mají nejen odvoz, ale i pomocníka na zabalení a přenesení věcí.
Rozhodně ale v jejich telefonním seznamu nehledejte muže, kteří nemají co nabídnout. A pokud něco potřebují, neváhají použít nejen své herecké schopnosti, ale i intriky. Takže pozor na ně.
Pokud se taková potvora začne točit okolo vašeho partnera či manžela, máte velký problém. Čeká vás boj. Nelze říct, že předem prohraný, ale rozhodně těžký.

Proč jsou pro muže tak přitažlivé?

Dokážou prostě okouzlit. Žena, která se stará o rodinu, děti a o uspokojování potřeb manžela, se pro něj stane časem stejně přitažlivá jako gauč či lednice. A stejně tak si jí i váží. A taková potvora mu umí dát pocit jedinečnosti a důležitosti.
TIP Bety: Pokud se vám nějaká potvora zapletla do života a nevíte, co dělat,využijte naši poradnu.
Uměním potvor je, že ony loví muže, ale oni si myslí, že je to naopak, že dobyli oni je. A dává jim to pocit důležitosti, že mají tu neuvěřitelnou a sexy bytost jen a jen pro sebe. A tento pocit potvory prostě umějí poskytnout. To manželka prostě nedokáže. Navíc s ní nejsou žádné starosti, jen zábava. Žádné nákupy, účty, dětské nemoci a poznámky dětí ze školy. A muži jsou vůči této manipulaci bezbranní. Prostě ji nevidí. Nebo spíše vidět nechtějí. Dělá jim dobře, jak jim potvora masíruje jejich ego.

Erotické jiskření

Je ještě jedna věc, proč jsou pro muže tak neodolatelné. Jsou skvělé v posteli. Sex s nimi je dobrodružný, nespoutaný udělají cokoli, kdekoli. Vědí, že tohle je způsob jak si chlapa připoutat. A co na tom, že ve skutečnosti tak skvělý není? Nevadí, zahrajou mu divadlo a nešetří vzdechy a výkřiky slávy a obdivu.

A co s tím?

Předně mějte na paměti, že vztah muže a potvory není dlouhodobý. Sex je sice skvělý, ale dříve či později se jeden z nich začne nudit. A potvora jde o dům dál.

Co dělat, když se vám připlete do života

Pokud se manžel nebo přítel dostal do jejich spárů, máte jen dvě možnosti. Zabalit mu věci a nechat ho, ať jde a v klidu dopadne na ústa. Vysvětlování nemá smysl, stejně neuvěří. Pokud však chcete partnera zpět, jedinou šancí je použít jejich zbraně. Neřešte, co se děje mezi nimi, soustřeďte se na sebe. Stejně to neovlivníte. Začněte kadeřníkem, cvičte, choďte ven…. Prostě dělejte to, na co jste léta neměla čas.
A buď ten váš trouba pochopí, kdo je ta skvělá a jedinečná žena, která byla vedle něj, a vrátí se, nebo jeho smůla. A nebojte, on si určitě všimne té proměny, která se s vámi děje. A přece nenechá takovou skvělou sexy ženu někomu jinému.

Pět hodin spánku stačí, tvrdí studie

12. července 2011 v 16:50 | Mrs.Lissa

Pět hodin spánku stačí, tvrdí studie

Osm, sedm nebo šest? Kolik hodin denně vlastně máme spát? Vědci se nemohou shodnout. Nedávno varovali, že spánek kratší než sedm hodin vede ke zvýšenému riziku srdečních onemocnění a méně než šest hodin spánku denně prý vede k jisté smrti před 65. rokem. Nyní ovšem další studie tvrdí, že ke zdravému životu bohatě stačí spát hodin jen pět.
Pět až šest a půl hodiny spánku denně stačí, tvrdí studie.
Pět až šest a půl hodiny spánku denně stačí, tvrdí studie.
Nová studie, o níž informoval server Daily Telegraph, sledovala 450 žen ve středním a pokročilém věku během 14 let. Ukázalo se, že ženy, které v průběhu této doby naspaly průměrně pět až šest a půl hodiny denně své 65. narozeniny v pořádku přežily.
Narozdíl od jiných studií se tady vědci nespoléhali jen na tvrzení účastníků studie o jejich spánkových návycích, ale použili monitory aktivity na zápěstí.
"Překvapením bylo, že když bylo měření provedeno objektivně, ukázalo se, že po 14 letech bylo naživu nejvíce z těch žen, které spaly mezi pěti a 6,5 hodinami," řekl Daniel Kripke, emeritní profesor psychologie University of California.
Profesor Kripke řekl, že tato studie by mohla rozptýlit obavy lidí, kteří se báli, že toho v životě nenaspali dost a hrozí jim úmrtí před 65. rokem. "Ženy, které spaly alespoň pět až šest a půl hodiny denně, se nemají čeho obávat, neboť tento rozsah je evidentně v souladu s dlouhým životem," řekl.
Závěry studie byly publikovány v časopise Sleep Medicine.
Zdroj: noviky.cz

Vysokoškolačka jí každých 15minu, ale váží jen 25kg.

12. července 2011 v 16:49 | Mrs.Lissa
Jednadvacetiletá Američanka Lizzie Velasquezová váží pouhých 25 kilogramů a má takřka nulovou hodnotu tuku v těle. Ačkoliv by se to tak mohlo na první pohled jevit, není anorektička. Jídla si dopřává každých 15 minut, její zdravotní stav to totiž vyžaduje. Na světě jsou známé pouze tři obdobné případy této choroby a lékaři netuší, jak s ní bojovat.
Studentka Texas State University nemůže přibrat, ačkoliv jí až 60krát denně. Za den spořádá 5000 až 8000 kalorií, ale její váha se nikdy nevyšplhala ani na 28 kilogramů.
↓cč
"Vážím se pravidelně a když se mi povede přibrat jen několik stovek gramů, tak mám obrovskou radost. Jím všechno, chipsy, sladkosti včetně čokolády, zmrzlinu, pizzu, kuře, nudle - celý den po malých porcích. Štve mě, když o mě lidé říkají, že jsem anorektička" uvedla pro Daily Mail dívka, která měří 157 centimetrů.
Lizzie se narodila o čtyři týdny dříve a vážila jen 1,2 kilogramu. Lékaři zjistili, že ji v děloze obklopovalo jen malé množství plodové vody a podivovali se tomu, že dívka vůbec přežila.
"Museli jsme pro ni kupovat oblečení na panenky, protože pro ni bylo běžné oblečení na děti příliš velké," uvedla 45letá matka dívky Rita.
"Doktoři nebyli schopni udělat diagnózu, tak nás připravovali na nejhorší. Říkali nám, že asi nebude nikdy chodit, mluvit a žít normální život," uvedla matka, která má se 44letým manželem Lupem ještě dvě děti Chrise (12) a Marinu (15). Ani jedno ze zbylých dětí nemá žádné výjimečné zdravotní problémy.
Navzdory nepříznivé prognóze se tělo dívky vyvinulo poměrně normálně, včetně mozku, kostí a vnitřních orgánů. Vždy byla však velmi drobná, ve dvou letech vážila necelých sedm kilogramů, což je váha typická pro děti ve věku pěti měsíců.
Lizzie prošla obrovským množstvím zdravotních testů, ale ani jeden z nich lékařům nepomohl s přesnou identifikací její choroby. Domnívali se, že by mohla trpět syndromem De Barsy, avšak to se nepotvrdilo vzhledem k tomu, že dívka nemá problémy s učením a myslí stejně dobře, jako zdravé děti.
Zajímavé také je, že se Lizzie narodila s hnědýma očima. Když jí byly čtyři roky, tak pravé začalo měnit zabarvení a lékaři zjistili, že je dívka na toto oko slepá. Do teď se nemohou shodnout na tom, co se stalo, ale Lizzie má nyní jedno oko hnědé a jedno modré.
 
 

Reklama