Leden 2012

Prý, že časem všechno bude dobré.

2. ledna 2012 v 13:44 | Mrs.Lissa |  vykriky do ticha
Vyšla jsem. Obloha se zahalila do temné šedi, slunce hrálo hru na schovávánou a z nebe padaly kapky vody v nezměrném množství. Chvíli jsem jen stála a zaposlouchala se do v dálce se ozývajících hromů, zadívala se na fascinující blesky a vdýchávala vůni deště. Rozevřela jsem deštník a vykročila po chodníku vstříc autobusovému nádraží. Déšť vyhnal lidi z ulic, všude jen prázdno a ticho. Blížila se sedmá hodina a já náhle cítila pocit samoty a dusivého nepochopení. Míjela jsem budovy, staré i rádoby nové. Čeho všeho jsou také stěny tichých domů svědky? Mají v sobě víc tajemství, než by se mohlo zdát. Smutek, zradu, podvody, lži, faleš i násilí. Jako pozitivní antipod tu stojí radost, láska, porozumění a okamžiky, které si chcete v paměti uchovat věčně. Denně se pohybujeme mezi nimi, denně vidí naše činy,které bychom třeba chtěli nejradší ukrým před celým světem. Slyší věci, které jsou v domělé naivitě řešené do zdánlivého prázdna.
Proto šeptám: ,,Dávej pozor na své skutky."
A tak je míjím, jeden po druhém, tiché svědky našich životů. Tu se z dálky se sílící intenzitou začne ozývat ostrý hukot sanitky. Řítí se prudce po kluzké silnici, boj o život. Tak počítej do deseti. Tik, tik, tik,... I nám bude jednou jedna patřit.
Proto říkám: ,,Smrti se nevyhneš."
Pár lidí přece jen potkávám. Deštníky pevně drží ve svých rukou a zrakem raději počítají množství dlaždiček na šedém chodníku, než aby se rozhlíželi kolem sebe. Právě se ke mně přibližuje dvojice svíracící ruku toho druhého, s úsměvem na tváři zvesela rozprávějící. Déšť jim nevadí, zdá se, že ho ani nevnímají. V očích se zračí naděje a silná víra, že své ruce takhle budou odhodlaně svírat navždy. Ale každodenní život, kde kolem sebe vidím rozchody vedle rozvod, mě donucuje zachovávat skeptickou tvář.
Proto volám: ,,Sláva utopii!"
Pomalu se do mého zorného pole dostává chmurné a osiřelé nádraží. Pár lidí tu znuděně stojí a odhodlaně odolává tvrdým kapkám vody. Loudavými kroky dojdu až k číslu osm a přidám se k té hrstce lidí. Vidím tu muže jehož obličej je tak typický pro notorického alkoholika. Rudá tvář, nevrlý výraz, obtloustlé tělo... Co ho k tomu vedlo? Svůj nevyslyšený žal a stesk utápěl v levných krabicových vínech za 30 Kč z Billy, propagujících své nejlepší ceny? Třeba jen začal přemýšlet o světě v příliš velké míře, a tak musel platit daň. Třeba jen přišel o své nejdražší tragickou nehodou. Tik. Tvůj pohled pak raději odvrátím na ženu, která by novodobou Miss skutečně býti nemohla. Řídké vlasy neurčitého odstínu hnědé barvy, nevýrazné oči, bledé, modré a nepřítomný pohled protkaný utrápeností. Pláče doma do polštářů kvůli své velikosti XXL? nenávidí pohledy do zrcadla? Každodenní komplexy a mindráky.
A tak se ptám: ,,Skutečně bude časem všechno dobré?"

Nejlepší jídla pro krásnou pleť

2. ledna 2012 v 13:43 krasa

Nejlepší jídla pro krásnou pleť

Pokud nemáte štěstí na dokonalou pleť, můžete jí výrazně pomoci svým jídelníčkem. Čtěte, jaká jídla prokáží vaší pleti tu nejlepší službu.

1. Avokádo


Není možné bavit se o jídlech, která prospívají pleti, a nezmínit se o avokádu. Toto krémové zelené ovoce překypuje esenciálními oleji a komplexem vitamínů B, které poskytují pokožce výživu zvenčí i zvnitřku. Niacin (vitamín B3) je pro zdravou kůži extrémně důležitý a velké množství se ho nachází právě v avokádu. Jedno avokádo pokryje třetinu doporučované denní spotřeby niacinu, uvádí magazín Life Script.

2. Mango


Mango dodá vaší pleti víc než osmdesát procent denní spotřeby vitamínu A, a proto je pro ni skutečným požehnáním. Vitamín A dokáže obnovovat a "opravovat" kožní buňky a jeho nedostatek se projeví jako suchá, šupinatá kůže. Navíc se jedná o antioxidant, který bojuje s volnými radikály poškozujícími kůži, které mohou být příčinou jejího předčasného stárnutí. Kromě toho toto ovoce obsahuje jen sedmdesát kalorií v jedné porci, takže kromě pleti bude užitečné i vaší postavě.

3. Mandle


Mandle jsou naprosto úžasnou potravinou, která prokáže vaší pokožce velkou službu. Jedna porce pokryje až padesát procent denní dávky vitamínu E. Oleje obsažené v mandlích zvlhčují suchou pokožku, antioxidanty pro změnu chrání kůži proti poškození a předčasnému stárnutí.

4. Cottage sýr


Mléčné výrobky nejsou dobré jen pro vaše kosti ale také pro vaší tvář. Cottage sýr má však kromě kalcia navíc ještě selen. V kombinaci s vitamínem E tvoří tento minerál nedostižné duo v boji proti volným radikálům.

5. Ústřice


Ať už mají afrodisiakální účinky nebo nikoli, do ústřic se vaše pleť stoprocentně zamiluje. Jsou bohatým zdrojem zinku a tak vám mohou pomoci v boji proti akné. Zinek totiž hraje důležitou roli v produkci mazu a jeho deficit může souviset právě s výskytem akné. Zinek vaši pleť navíc nejen vyčistí, ale pomůže také její elasticitě.

6. Pečené brambory


Nemluvíme samozřejmě o mastných připálených hranolcích, ale o skutečně pečených bramborech. Jedna pečená brambora dodá pleti tři čtvrtiny její denní dávky mědi. Zinek, vitamín C a další minerály obsažené v bramborech podporují elasticitu pleti. Naopak nedostatek mědi v jídelníčku může negativně ovlivnit regenerační schopnosti kůže a hojení ran.

7. Houby


Houby obsahují riboflavin a další vitamíny B, které jsou důležité pro pleť. Riboflavin (vitamín B2) pomáhá obnově pokožky a navíc má kladný vliv i na kůži postiženou akné.
Autor: - Tereza Málková -

Luxuus

1. ledna 2012 v 22:35 | Mrs.Lissa |  inspiraceMléčná dietka

1. ledna 2012 v 18:36 | Mrs.Lissa |  o hubnuti
Mléčná dieta - neboli redukční dieta Rajka Dolečka
Jídla jsou po 3 hodinách - takže v 7.00, 10.00, 13.00, 16.00, 19.00
Jídelníček:
 1. den - 250 ml mléka, 250 ml mléka, 250 ml mléka, 250 ml mléka, 250 ml mléka
 2. den - bílý jogurt, 150 g tvarohu, 150 g vař. masa, 250 g tvarohu, 2 vejce a čaj
 3. den - 100 g ovoce, 100 g zeleniny, 100 g salámu, 250 ml mléka, 150 g vařeného masa
 4. den - bílý jogurt, 250 ml mléka, 100 g zeleniny, 100 g zeleniny, 100 g salámu a čaj
 5. den - 100 g zeleniny + 2 vejce, 100 g ovoce, 100 g tvarohu, 100 g ovoce, 100 g zeleniny + kyselé mléko,
 6. den - 100 g šunky, 100 g ovoce, 100 g tvarohu, 100 g vařeného masa, 250 ml kyselého mléka,
 7. den - 2 vejce, 100 g ovoce, 100 g tvarohu, 100 g vařeného masa, 250 ml mléka
 8. den - 200 g ovoce, 200 g zeleniny, 200 g ovoce, 200 g zeleniny, 200 g ovoce,
 9. den - 250 ml mléka, 250 ml mléka, 250 ml mléka, 250 ml mléka, 250 ml mléka
 10. den - bílý jogurt, 150 g tvarohu, 100 g salámu, 250 ml mléka, 150 g vařeného masa,
 11. den - 100 g ovoce, 100 g zeleniny, 100 g salámu, 250 ml mléka, 150 g vařeného masa
 12. den - bílý jogurt, 250 ml mléka, 100 g zeleniny, 100 g zeleniny, 100 g salámu a čaj,
 13. den - 100 g zeleniny + 2 vejce, 100 g ovoce, 100 g tvarohu, 100 g ovoce, 100 g zeleniny + kyselé mléko
Denně je nutno vypít alespoň 2 litry tekutin (čistá voda, minerálka bez bublinek) - lze dochutit citrónem
Černá káva pouze v hodině, kdy se pije mléko
Při vaření masa se může vypít při hladu vývar (pozor - pečené, smažené pokrmy - NE)
Zelenina - syrová nebo vařená Maso - solit minimálně Tvaroh - netučný v kelímku Jogurt - s živou kulturou

Power plate

1. ledna 2012 v 17:45 | Mrs.Lissa |  pohyb
Power Plate

Co byste měli vědět o Power Plate®

 • Na cvičební lekce prosím docházejte vždy o cca 5 min. dříve a nezapomeňte na sportovní oblečení a obuv.
 • Dodržujte pitný režim.
 • Optimální je trénovat 2x až 3x týdně.
 • Vyvarujte se stání na patách. Udržujte váhu převážně na polštářkách chodidel.
 • Nikdy se nedotýkejte vibrační podložky hlavou, páteří, břichem nebo krkem.
 • Přidržujte se madel, aby jste udrželi rovnováhu.
 • Netrénujte , pokud se cítíte unavení nebo nemocní.

Co je Power Plate®

Power Plate® je trojrozměrná vibrační technologie, která je v současnosti nejnovější užívanou cvičební technikou. Využívá princip Acceleration TrainingTM ke stimulaci přirozené odezvy organismu na vibrace. Přináší nový rozměr do kondičního cvičení a zdravého životního stylu pro všechny věkové kategorie a tělesné schopnosti.
Stroje Power Plate® jsou více než jen zařízení pro cvičení a rehabilitaci, nabízejí také možnost masáže celého těla i možnost relaxace. Stroje Power Plate® nejenže dokáží pasivně pracovat se všemi svalovými skupinami těla, dokáží snižovat stres snížením hladiny kortisolu v krvi a zvýšením hladiny serotoninu. Používání strojů Power Plate® zlepšuje krevní oběh a okysličování krve, což vede ke snižování hladiny toxinů v těle a tím ke snižování projevů celulitidy. Stroje Power Plate® dále pomáhají v boji proti osteoporóze zvyšováním minerální hustoty kostní tkáně. Stroje Power Plate® podporují produkci kolagenu, který udržuje pokožku pružnější a krásnější na pohled.
Stroje Power Plate® hrají velmi důležitou roli při zlepšování kondice a celkové kvality života. Cvičení s pomocí stroje Power Plate® přispívá k mladistvějšímu pocitu, zvyšuje se síla svalů, zlepšuje se flexibilita a rozsah pohybu. A také stroje Power Plate® napomáhají v boji s příznaky osteoporózy tím, že pomáhají organismu zvyšovat minerální hustotu kostní tkáně.

Kontraindikace pro cvičení se strojem Power Plate®

Pamatujte, že nás zajímá především Vaše bezpečnost, a proto Vám doporučujeme projít si následující seznam možných kontraindikací a obrátit se na svého lékaře, kdykoliv si nebudete jisti, před tím, než začnete Power Plate používat.
 • Těhotenství
 • DVT / Hluboká žilní trombóza
 • Kardiovaskulární onemocnění
 • Nedávné rány po operaci či chirurgickém zásahu
 • Syntetické / umělé klouby
 • Akutní kýla / onemocnění plotének / spondylolysis
 • Těžká cukrovka
 • Epilepsie
 • Akutní onemocnění / zánětlivé procesy
 • Těžké migrény
 • Použití kardiostimulátoru
 • Nedávno aplikované nitroděložní tělísko, kovové čepy, šrouby, desky, apod.
 • Tumors
 • Potíže se sítnicí / dysfunce sítnice

Poznámka: Pokud se Vás týká některá z výše uvedených kontraindikací, neznamená to automaticky, že nemůžete Power Plate používat.